+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 71-467 Szczecin Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Obrzezanie operacja stulejki Szczecin cena 1200 zł

  Obrzezanie, czyli operacja stulejki wykonywane jest z zaleceń medycznych. Pozwala na zachowanie sprawności seksualnej i higieny miejsc intymnych. Obrzezanie najczęściej wykonuje się ze względów medycznych.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Obrzezanie - Operacja stulejki Szczecin

  Operacja stulejki Szczecin - kiedy wykonuje się zabieg obrzezania?

  Obrzezanie, czyli operacja stulejki jest działaniem medycznym, które przeprowadza się wśród mężczyzn posiadających nadmiar napletka. Ze względu na taki stan obniża się jakość stosunków seksualnych, ponieważ trudniej jest mężczyźnie osiągnąć satysfakcję. Bardzo częstym powikłaniem stulejki są nawracające infekcje, a także trudności z oddaniem moczu. Zaniedbując stulejkę można doprowadzić do całkowitego uniemożliwienia współżycia, a także do poważnych stanów zapalnych, jak i całkowitego zatrzymania moczu. Nie należy odwlekać decyzji o jej usunięciu, ponieważ im później przeprowadzany jest zabieg, tym poważniejsze są zmiany zapalne wpływające na pogorszenie efektu kosmetycznego. Uznaje się, że długotrwałe funkcjonowanie ze stulejką znacznie zwiększa ryzyko rozwoju raka prącia.

  Stulejka może wywoływać zaburzenia w oddawaniu moczu, utrudniać odpowiednią higienę i współżycie seksualne.

  Operacja stulejki Szczecin – objawy związane ze stulejką

  Stulejka wiąże się z:

  • Bolesnymi kontaktami seksualnymi,
  • Trudnościami lub brakiem możliwości odprowadzenia napletka,
  • Nawracającymi infekcjami żołędzi prącia,
  • Nawracającymi infekcjami układu moczowego.

  Operacja stulejki Szczecin – czy stulejka jest groźna?

  Stulejka jest dolegliwością utrudniającą utrzymanie prawidłowej higieny w okolicach intymnych. Tym samym istnieje wysokie ryzyko infekcji prowadzących do zapalenia cewki moczowej, raka prącia, zapalenia pęcherza oraz chorób nerek.

  Usuwanie stulejki Szczecin - jak wygląda stulejka?

  Jak wspomniano powyżej, stulejka jest stanem uniemożliwiającym lub utrudniającym zsunięcie napletka. Istnieje kilka stadium zaawansowania tego schorzenia. W ostateczności żołądź prącia nie jest widoczna ani podczas spoczynku penisa, ani podczas wzwodu. W takiej sytuacji prącie u nasady przyjmuje kształt ściętego oraz wydłużonego stożka. Przy mniej poważnych stanach napletek można zsunąć do połowy żołędzi, a niektórzy mężczyźni nawet są w stanie całkowicie go zsunąć. Mimo wszystko, niezależnie od zaawansowania problemu, stulejka powoduje nacisk napletka na rowek zażołędziowy. Tym samym mężczyzna z tą przypadłością narażony jest na ciągłe odczuci bólowe oraz dyskomfort. Konsekwencje stulejki odczuwają również partnerki seksualne takich mężczyzn, ponieważ narażone są na infekcje miejsc intymnych i dróg moczowych.

  Usuwanie stulejki Szczecin – zabieg

  W przypadku osób posiadających stulejkę może konieczny okazać się zabieg jej usunięcia, niezależnie od tego czy Pacjent jest dzieckiem, czy też dorosłym mężczyzną. Często podczas takich działań poszerza się napletek. Należy pamiętać, że decyzję o zakwalifikowaniu danego Pacjenta do zabiegu podejmuje lekarz i także jedynie on dobiera odpowiednią metodę operacyjną. Wszelkie właściwości leczenia omawiane i dobierane są na wizycie wstępnej w gabinecie po wcześniejszym wywiadzie medycznym z lekarzem. Dużym atutem działań z zakresu usuwania stulejki jest niskie ryzyko pojawienia się skutków ubocznych jak krwotoki i infekcje.

  Operacja stulejki Szczecin –metoda chirurgiczna i laserowa

  Chirurgiczne usuwanie stulejki wiąże się z:

  • Plastyką napletka i jego poszerzeniem,
  • Obrzezaniem częściowym, w ramach którego usuwa się napletek aż do momentu jego przewężenia,
  • Obrzezaniem całkowitym, obejmującym całościowe usunięcie napletka.

  W niektórych przypadkach całkowite usunięcie napletka jest jedyną możliwością rozwiązania problemu ze stulejką. Mimo skuteczności zabiegu i konsekwencji posiadania stulejki, w dalszym ciągu jest to ingerencja w ciało mężczyzny wywołujące u niego skrajne emocje i liczne wątpliwości, aczkolwiek w Polsce jest to bardzo popularne działanie, często praktykowane....

  Obrzezanie wykonywane jest podając znieczulenie. Lekarz może zadecydować o jego formie i tym samym w niektórych przypadkach konieczne będzie znieczulenie ogólne, a w innych wystarczające będzie miejscowe. Zabieg trwa mniej więcej 60 minut. W ramach niego można wykonać plastykę napletka, co pozwala na jego zachowanie. W takim przypadku lekarz wykonuje kilka nacięć w miejscu ujścia napletka, a następnie zakłada szwy, zwykle rozpuszczalne, których nie trzeba później zdejmować na kolejnej wizycie.

  Inną opcją przy operacji stulejki jest wykorzystanie lasera CO2. Głównymi atutami tej metody jest:

  • Niewielkie ryzyko krwawienia – laser podczas przy cięciu tkanek jednocześnie zamyka naczynia krwionośne,
  • Niewielki obrzęk pooperacyjny,
  • Mało widoczna blizna w miejscu nacięcia.

  Stulejka zabieg Szczecin - możliwe powikłania

  Zabieg plastyki napletka oraz obrzezania jest dosyć prosty i nie niesie ze sobą ryzyka groźniejszych powikłań. Jednak ze względu na ingerencję chirurgiczną w miejscu tak ukrwionym i unerwionym jak prącie może przyczyniać się do pewnych nieprzyjemnych dla pacjenta konsekwencji. Są to między innymi:

  • obrzęk i opuchlizna prąca oraz żołędzia,
  • krwawienie z rany podczas wzwodu prącia,
  • stany zapalne wynikające z niewystarczającej higieny intymnej,
  • nadwrażliwość żołędzia prącia (trwa kilka tygodnia od zabiegu).

  Operacja stulejki Szczecin – zalecenia pooperacyjne i wytyczne dotyczące rekonwalescencji po zabiegu obrzezania

  Czas potrzebny na rekonwalescencję po zabiegu zazwyczaj trwa dwa tygodnie. Pierwszą dobę po zabiegu Pacjent spędza pod opieką medyczną w szpitalu i jeżeli nie ma przeciwwskazań, może wrócić do swoich codziennych aktywności....

  Dla poprawności gojenia się miejsca nacięcia bardzo ważna jest odpowiednia higiena miejsc intymnych.Codziennie należy brać kąpiel i umyć prącie wodą z mydłem, a po kąpieli nie wycierać miejsc intymnych, tylko odkazić ranę antyseptykiem, takim jak np. Octanisept i pozostawić do samoistnego wyschnięcia. Kiedy prącie jest suche Pacjent powinien nanieść maść z antybiotykiem i założyć jałowy opatrunek. Postępowanie to należy powtarzać przez około dwa tygodnie. Dodatkowo należy zrezygnować z ciężkiej aktywności fizycznej przez około tydzień i z seksu na okres półtora miesiąca, a w ciągu kilku pierwszych dni po operacji należy utrzymywać prącie pod bielizną w pozycji pionowej, co usprawnia proces gojenia się i zmniejsza obrzęk. W procesie rekonwalescencji nie należy zażywać środków hamujących krzepnięcie krwi.

  Zwykle po operacji Pacjenci odczuwają dolegliwości bólowe utrzymujące się przez kilka dni. W takiej sytuacji nie ma przeszkód do uśnieżenia bólu dostępnymi bez recepty środkami przeciwbólowymi.

  Operacja stulejki Szczecin - jakie są efekty operacji stulejki?

  Po wykonaniu operacji stulejki poprzez poszerzenie napletka, prącie niczym nie różni się w wyglądzie od penisa zdrowego mężczyzny. Napletek w dalszym ciągu w całości przykrywa żołądź. Należy jednak pamiętać, że tego typu ingerencja niekoniecznie musi być całkowicie skuteczna, a tym samym Pacjent nie ma gwarancji wyleczenia stulejka. Istnieje duże ryzyko, że po upływie pewnego czasu napletek ponownie ulegnie zwężeniu....

  Aby mieć pewność trwałego rezultatu należy skorzystać z obrzezania, czyli usunąć napletek, dzięki czemu penis staje się całkowicie funkcjonalny, a żołądź w krótkim czasie przystosowuje się do odbierania bodźców dotykowych.

  Warto zaznaczyć, że obrzezanie daje inne zdrowotne efekty. Skutecznie zapobiega stanom zapalnym dróg moczowo-płciowych, stanowi profilaktykę raka prącia i raka szyjki macicy u partnerek mężczyzn posiadających stulejkę.

  Aby pozbyć się wstydliwego problemu stulejki, najlepiej poddać się zabiegowi jakim jest usunięcie stulejki – częściowe lub całkowite. Nasi specjaliści ocenią wagę problemu i podejdą do niego indywidualnie, po to, by pacjent odzyskał pełen komfort życia. Gwarantujemy konkurencyjne ceny oraz dogodne terminy wizyt.

  Cennik

  Operacja stulejki Cena
  Obrzezanie - usuwanie stulejki 1200,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym jest obrzezanie? +
  Zabieg obrzezania polega na chirurgicznym usunięciu skóry napletka – całej lub w części przypadków, tylko części skóry napletka. Taki zabieg nazywany jest również resekcją napletka.
  3. Czy zabieg jest bolesny? +
  Zabieg obrzezania jest bezbolesny ze względu na wykorzystanie znieczulenia miejscowego lub ogólnego.
  5. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Najczęstszym wskazaniem do usunięcia napletka jest stulejka. Inne wskazania to podejrzenia nowotworu napletka, nieustający obrzęk prącia, zapalenia żołędzi i napletka, nawracające infekcje układu moczowego, urazy napletka czy prącia, ból w trakcie stosunku.
  7. Na czym polega zabieg? +
  Obrzezanie to zabieg, który polega na usunięciu całkowitym lub częściowym skóry napletka. Rana po zabiegu wszywana jest szwami rozpuszczalnymi.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena obrzezania - operacji stulejki w Szczecinie to 1200zł.
  2. Jakie są ewentualne powikłania po zabiegu? +
  Ewentualne powikłania, choć zdarzają się rzadko, to mogą wystąpić. Są to między innymi krwawienia, obrzęki oraz zakażenie rany, które jest spowodowane najczęściej nieprawidłową higieną rany.
  4. Jakie są techniki zabiegu? +
  • high and tight – całkowite usunięcie napletka, żołądź pozostaje odsłonięta w stanie spoczynku penisa;
  • high and loose – żołądź po części pozostaje zasłonięta w stanie spoczynku penisa, blizna w pewnej odległości od żołędzi;
  • low and tight – jest to wycięcie sporej części skóry napletka, żołądź jest stale odsłonięta,
  • low and loose – wycięcie tylko części napletka, w stanie spoczynku penisa, żołądź pozostaje zakryta skórą.
  6. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  Głównym przeciwwskazaniem do chwilowego wykonania zabiegu są wszelkie trwające infekcje w okolicach napletka i prącia.
  8. Dlaczego warto zdecydować się na obrzezanie? +
  Zabieg obrzezania pozwala na prostsze utrzymanie prawidłowej higieny miejsc intymnych. Dzięki temu nie nawracają infekcje prącia oraz dróg moczowych, zmniejsza się również ryzyko wystąpienia chorób przenoszonych drogą płciową, np.: HIV.