+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 71-467 Szczecin Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Peeling laserowy Szczecin cena 1300 zł

  Peeling laserowy jest zabiegiem złuszczającym naskórek w sposób nieinwazyjny i bezpieczny, a efekty zadziwią nawet najbardziej wymagających Pacjentów.Zabieg peelingu laserowego dedykowany jest głównie tym osobom, które na co dzień zmagają się z przebarwieniami oraz rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Peeling laserowy Szczecin

  Peeling laserowy Szczecin – dla kogo przeznaczony jest zabieg?

  Zabieg peelingu laserowego dedykowany jest głównie tym osobom, które na co dzień zmagają się z przebarwieniami oraz rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych. Jest to działanie wykonywane u Pacjentów z przebarwieniami pojawiającymi się na skutek takich czynników, jak np.: ciąża, okres laktacji, posiadania zaburzeń hormonalnych, stosowania antykoncepcji lub poszczególnych leków, np. zwiększających wrażliwość skóry na działanie promieniowania ultrafioletowego, a także eksponowania skóry na słońce lub solarium.

  Laserowe złuszczanie naskórka to idealne rozwiązanie dla rozwiązania problemów z rozszerzonymi ujściami gruczołów łojowych u osób po przebytej terapii leczenia trądziku. Oprócz tego peeling laserowy z pewnością poprawi stan skóry u osób, które narażały swoją skórę na działanie dymu papierosowego, przewlekłego stresu, czy też stosowały preparaty o niekorzystnym działaniu na skórę.

  Peeling laserowy Szczecin - jak wygląda zabieg peelingu laserowego?

  Podczas zabiegu peelingu laserowego lekarz manipuluje urządzeniem laserowym emitującym wiązkę i długości fali równej 532 nm. Czas zabiegu jest indywidualny i uzależniony od obszaru, na którym odbywa się zabieg, a także od stanu wyjściowego skóry Pacjenta ...

  Przykładowo zabieg na skórze twarzy oscyluje w granicach od 15 do 30 minut, podobnie z resztą jak w przypadku dekoltu. Zwykle Pacjenci opisują swoje odczucia jako lekki dyskomfortu lub niewielka bolesność, co można skutecznie zniwelować podając znieczulenie miejscowe. W ciągu mniej więcej dwóch dni po zabiegu skóra przyjmuje zaczerwieniony odcień. Widoczny jest również lekki obrzęk, a przebarwienia stają się ciemniejsze. Następnie zaczyna się proces złuszczania naskórka. Dopiero od tego momentu przebarwienia zaczynają stopniowo ustępować. Co istotne, wygląd skóry po przebytym peelingu nie przeszkadza wrócić do swoich obowiązków, w tym np. do pracy, a sama skóra nie wymaga specjalnych czynności pielęgnacyjnych. Po zabiegu konieczne jest zabezpieczenie okolicy zabiegowej kremem z wysokim SPF przed działaniem słońca.

  Laserowy peeling węglowy twarzy Szczecin – efekty zabiegu

  Tuż po zabiegu skóra jest bardzo czerwona i podrażniona, a pierwsze rezultaty działania widoczne są po okresie rekonwalescencji, kiedy naskórek całkowicie się złuszczy. Czas gojenia się zajmuje około tygodnia.W drugim tygodniu skóra zaczyna przybierać wyrównany koloryt. Ostateczny efekt Pacjent może zauważyć dopiero kiedy proces gojenia się całkowicie się zakończy, czego efektem jest regeneracja włókien kolagenowych. Czas ten trwa od trzech do 6 miesięcy.

  Laserowy peeling węglowy Szczecin - który rodzaj peelingu wybrać?

  Pacjenci mają do wyboru m.in. lekkie złuszczanie. Jest to działanie polecane tym osobom, które wybierają krótki czas regeneracji. Parametry lasera są dobierane w taki sposób, aby oddziaływać minimalnie ablacyjnie w obrębie powierzchniowych warstw skóry. Tym samym peeling laserowy jest mało inwazyjny, podobnie jak mikrodermabrazja diamentowa, a jedyny efekt poboczny to lekkie zaczerwienienie skóry twarzy. Lekkie złuszczanie możliwe jest także do przeprowadzenia przy zastosowaniu większej szerokości impulsu. Podczas takiej ingerencji stosowany jest głęboki efekt termalny, który stymuluje organizm do zwiększenia produkcji kolagenu, a tym samym poprawie ulega sprężystość skóry. W takim przypadku zaczerwienie utrzymuje się w granicach trzech dni po zabiegu.

  Drugą możliwością jest średnie złuszczanie. Przynosi ono bardziej widoczny efekt kliniczny, przy czym czas rekonwalescencji się wydłuża. Sam proces złuszczania zaczyna się dopiero między druga, a piątą dobą po zabiegu. Po tym czasie, podobnie jak w przypadku lekkiego złuszczania, skóra czerwieni się, a kiedy kolor ten ustąpi, skóra nabiera lekkiego, brązowego odcienia, przypominającego opaleniznę.

  Trzecią możliwością jest głębokie złuszczanie, zapewniające najbardziej spektakularne efekty kliniczne, które można osiągnąć za pomocą ablacji do warstwy papilarnej skóry właściwej. Co ciekawe, uznaje się, że jeden zabieg pozwala na osiągnięcie rezultatów równających się nawet dziesięciu zabiegom mikrodermabrazji.Laser tworzy od kilkudziesięciu do nawet kilkuset mikrouszkodzeń w postaci kolumn okalając zdrową skórę. W takim przypadku Pacjentki po zabiegu doznają bardzo silnego zaczerwienienia na skórze, które określane jest mianem czerwieni pomidora. Zaczyna ono ustępować około pięć dni po zabiegu przy czym całkowicie znika dopiero po mniej więcej dziesięciu dniach. Warto jednak mieć na uwadze, że przy wyjątkowo intensywnym działaniu terapeutycznym zaczerwienienie może trwać nawet trzy miesiące, a w skrajnych przypadkach nawet pół roku.

  Laserowy peeling węglowy Szczecin – przeciwwskazania do zabiegu

  Przeciwwskazania zabiegowe są następujące:

  • Ciąża,
  • Karmienie piersią,
  • Cukrzyca,
  • Zaburzenia psycho-neurotyczne, np. uzależnienia od używek,
  • Choroby tkanki łącznej,
  • Wrażliwość skóry na światło laserowe,
  • Choroby na tle onkologicznym,
  • Radioterapia,
  • Chemioterapia,
  • Alergia na znieczulenie, antybiotyk lub wszelkie inne preparaty i stosowane leki.

  Laserowy peeling węglowy Szczecin – ograniczenia wiekowe

  Zabieg peelingu laserowego nie posiada znacznych ograniczeń dotyczących wieku Pacjenta. Z powodzeniem mogą z niego korzystać osoby dojrzałe, w średnim wieku, jak i starsze lub młode. Wszystko uzależnione jest od indywidualnego przypadku i problemu skórnego danej osoby, a także jej potrzeb i oczekiwań. Tym samym za pomocą peelingu laserowego można:

  • Zniwelować pierwsze oznaki starzenia,
  • Zredukować zmarszczki,
  • Wyrównać koloryt,
  • Usunąć przebarwienia,
  • Zmniejszyć widoczność wszelkich niedoskonałości skóry,
  • Uporać się ze stanem zapalnym,
  • Odmłodzić wygląd,
  • Głęboko oczyścić skórę.

  Przykładem reprezentatywnym jest tutaj peeling kawitacyjny. Głównie kierowany jest do osób młodych mających problemy z zanieczyszczoną skórą i zmianami potrądzikowymi.

  Laserowy peeling węglowy Szczecin – zalecenia po zabiegu

  Po zabiegu nie zaleca się stosowania mydła i drażniących kosmetyków, np. posiadających w składzie alkohol. Nie zaleca się stosowania toników i zabiegów złuszczających naskórek. Pacjent powinien również unikać pocierania gąbką, myjką i ręcznikiem. Koniecznie należy unikać eksponowania swojej skóry na działanie ultrafioletowe. Z tego powodu warto zrezygnować ze wszelkich form opalania się, a na co dzień stosować kremy z wysokim filtrem SPF, minimum 50.

  Laserowy peeling węglowy Szczecin – okres rekonwalescencji

  Czas rekonwalescencji zajmuje zazwyczaj maksymalnie pięć dni, co należy wziąć pod uwagę planując zabieg. Pacjent musi liczyć się z faktem, że tego typu ingerencja, nawet w najmniejszym stopniu złuszczania wywołuje zaczerwienienie skóry i obrzęk. Zwykle objawy ustępują po kilku dniach samoistnie. Kobiety w tym czasie powinny zrezygnować z wykonywania makijażu, ponieważ może on zaburzyć proces przebudowy naskórka, a dodatkowo przedłużyć gojenie się skóry. Po upływie pięciu dni skóra ciemnieje, a następnie się złuszcza. Proces ten trwa około siedmiu dni.

  Jeżeli dana osoba prowadzi tryb życia uniemożliwiający spokojną, kilkudniową rekonwalescencję, w jej przypadku warto zastosować peeling frakcyjny, będący bardziej delikatną wersją peelingu laserowego. Niniejszą procedurę powinno się powtórzyć pięciokrotnie z zachowaniem około pięciu tygodni odstępu pomiędzy zabiegami.

  Cennik

  Peeling laserowy Cena
  Peeling laserowy 1300,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Na czym polega zabieg? +
  Laserowe złuszczanie naskórka polega na tak zwanej zimnej ablacji przy wykorzystaniu wiązki laserowej. Można wykonać peeling powierzchniowy, średni lub głęboki, w zależności od pożądanych efektów. Im silniejsze działanie lasera, tym bardziej widoczne efekty zabiegu.
  3. Kiedy widać pierwsze efekty zabiegu? +
  Pierwsze efekty po wykonaniu peelingu laserowego można zaobserwować już po około tygodniu lub dwóch tygodni, zaraz po zejściu zaczerwienienia oraz pierwszym złuszczeniu się naskórka.
  5. Ile czasu trwa proces rekonwalescencji po zabiegu? +
  Laserowe złuszczanie naskórka pobudza regenerację skóry do intensywnego działania poprzez wzrost włókien kolagenowych oraz elastynowych. Choć pierwsze efekty po zabiegu można zaobserwować już po około 2 tygodniach, to pełna regeneracja następuje w trakcie 3-6 miesięcy.
  7. Jakie są efekty zabiegu? +
  Po wykonaniu zabiegu skóra stanie się bardziej jednolita w kolorze, zmniejszy się wydzielanie sebum, skóra będzie oczyszczona i widocznie zdrowsza. Spłycą się blizny potrądzikowe, dojdzie do ogólnej poprawy kondycji skóry, która będzie pełna jędrniejsza i pełna blasku.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena peelingu laserowego w Szczecinie to 1300zł.
  2. Jakie są wskazania do przeprowadzenia peelingu laserowego? +
  Laserowe złuszczanie naskórka polecane jest dla osób, które mają problem z nadmiernym rozszerzaniem się ujść gruczołów łojowych. Również osoby, które borykają się z przebarwieniami skóry oraz innymi lekkimi niedoskonałościami skóry powinny udać się na laserowy peeling. Zabieg ten wspomaga procesy regeneracji naskórka, co powoduje ogólną poprawę wyglądu oraz kondycji skóry.
  4. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  Przeciwwskazaniami do wykonania laserowego peelingu są między innymi: ciąża oraz okres karmienia piersią, aktywne nowotwory, problemy z krążeniem oraz cukrzyca.
  6. Jak często należy wykonać zabieg? +
  Dla uzyskania wymarzonego efektu oraz w zależności od kondycji skóry, zaleca się przeprowadzenie około 2-4 zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych.
  8. Czy zabieg jest bolesny? +
  W trakcie trwania zabiegu skóra poddawana jest ciągłemu chłodzeniu zimnym powietrzem, dlatego zabieg nie jest bolesny.