+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 71-467 Szczecin Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin cena od 350zł

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to najbardziej skuteczna metoda usuwania blizn po trądziku. Laseroterapia wspomaga procesy odnowy, odbudowy i regeneracji skóry przez co blizny stają się płytsze, a nawet zupełnie niewidoczne.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin – najefektywniej laserem

  Trądzik jest powszechnym problemem skórnym, dotykającym zarówno dojrzewającą młodzież, jak i osoby dorosłe. Niezależnie od jego rodzaju, kiedy jest nieodpowiednio leczony, a skóra niewystarczająco dobrze pielęgnowana, może na jego miejscu powstać nieestetyczna blizna. Tworzenie się tych blizn nie jest zależne od wieku Pacjenta, jednak obserwuje się, że osoby w dojrzałym wieku wykazują większe skłonności do rozwijania się trądziku różowatego, który odpowiada za czasową zmianę koloru skóry na twarzy. On również może wywołać powstanie późniejszych blizn.

  Blizny potrądzikowe to nie tylko problem natury estetycznej, lecz również częste źródło kompleksów, braku pewności siebie oraz dyskomfortu.

  Niemniej jednak, niezależnie od typu zmian trądzikowych, są one przyczyną kompleksów. Zwykle krosty ulokowane są w miejscach bardzo widocznych, w okolicy twarzy. Sprawę komplikuje fakt, iż niniejsze zmiany skórne są dość głębokie, przez co wszelkie próby zakrycia gród, jak i blizn po trądziku są nieskuteczne. Na szczęście szpetne ślady po przebytym trądziku można z łatwością usunąć z pomocą lekarzy medycyny estetycznej, dzięki którym Pacjent na nowo może cieszyć się zdrową i pięknie wyglądającą skórą.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin - jak powstają blizny potrądzikowe?

  Trądzik jest efektem zapalenia skóry, czego efektem jest powstanie wyprysków. Wokół tych zmian, szczególnie jeżeli krosty są nieprawidłowo leczone, zbierają się bakterie łącznie z martwymi komórkami, co zaburza proces gojenia się. W takiej sytuacji dochodzi do ziarninowania zmian w miejscach gdzie wzrost włókien kolagenowych przebiegał nieustrukturyzowanie. Następnie w skórze tworzą się miejscowe zagłębienia, posiadające różną głębokość i rozległość. Wiele Pacjentów określa je mianem „kraterów”. Tym samym, blizny potrądzikowe należą do grupy blizn zanikowych, co znacznie obniża jakość życia Pacjentów ze względu na fakt, iż zmiany chorobowe najczęściej widoczne są na szyi, dekolcie, twarzy oraz plecach. Zaawansowanie blizny uzależnione jest do stopnia nasilenia wykwitów skórnych oraz stopnia zaburzenia naturalnego procesu gojenia się....

  Blizny potrądzikowe są również efektem trądziku różowatego. Dotyka on młodych dorosłych, zwykle po 25 roku życia. Jego leczenie jest bardziej skomplikowane niż innych typów trądzików, ponieważ jest oporny na działania naskórne oraz leczenie doustne. Tym samym widoczne na skórze zmiany trudno usunąć klasycznymi metodami, co przyczynia się do powstania późniejszych blizn, ponieważ łatwo jest zaniedbać trądzik różowaty i zaburzyć gojenie się skóry w tym przypadku.

  Niemniej jednak niezależnie od tego, czy Pacjent zmaga się z bliznami będącymi efektem trądziku młodzieńczego, pospolitego, czy też różowatego, rekomendowane jest ich usunięcie. Obecnie najefektywniejszą metodą jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych, będące zabiegiem bezpiecznym i bezbolesnym o dużej skuteczności.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin - jak działa laserowe usuwanie blizn?

  Zabieg zaczyna się zastosowania lasera oraz frakcjonowania 3D. lekarz nakierowuje wiązkę lasera do głębokich warstw skóry, tworząc w nich liczne mikrouszkodzenia. Jest to celowy zabieg, który za pomocą uszkodzeń tkanki zmusza ją do wzmożenia procesów regeneracyjnych z jednoczesną przebudową włókien kolagenowych. Pobudzone fibroblasty wzmagają produkcję nowego kolagenu, elastyny, a także kwasu hialuronowego. Niniejsza metoda leczenia stanowi idealną i skuteczną metodę leczenia blizn zanikowych, które wiążą się ze obniżonym poziomem wytwarzania kolagenu lub leczenia blizny pooperacyjnych. Warto dodać, że na tym etapie nie dochodzi do złuszczania naskórka.

  Kolejną czynnością jest etap ablacyjny. Tutaj wykonywany jest resurfacing skóry. Lekarz manipuluje laserem o długości fali świetlnej równej 2940 nm. W ten sposób działania medyczne prowadzone są bardziej na powierzchni skóry, przez co zaczyna się ona złuszczać, jednocześnie przebudowując kolagen.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin - efekty laserowego leczenia blizn

  Zazwyczaj skóra, na powierzchni której tworzą się potrądzikowe blizny jest skórą mieszaną, posiadającą na sobie zgromadzony martwy naskórek. W ten sposób dochodzi do jej niedotlenienia, a następnie przybiera bladoszary odcień. W takim przypadku warto rozważyć laserowe usuwanie blizn potrądzikowych, ponieważ:

  • • Dzięki temu skutecznie wygładza się powierzchnię skóry,
  • • Można wypełnić ubytki w skórze będące zmianami zapalnymi,
  • • Koloryt skóry staje się wyrównany i jednolity.

  Warto dodać, że wspaniałe efekty można osiągnąć i dostrzec już po pierwszym wykonanym zabiegu laseroterapii, jednak w większości przypadków lekarze na konsultacji medycznej oceniającej stan skóry Pacjenta zalecają wykonanie serii zabiegów. Ilość zabiegów dostosowywana jest do indywidualnej sytuacji danej osoby.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin - jak wygląda skóra po zabiegu?

  Zazwyczaj w ciągu kilku dni od zabiegu na skórze pojawiają się ślady obrzęków, a sama przyjmuje zaczerwieniony odcień. Zwykle proces gojenia się przebiega w ciągu od 3 do 7 dni i nie wywołuje niedyspozycji estetycznej.

  Nasi specjaliści szczególny nacisk kładą na maksymalny komfort Pacjenta. Z tego powodu wyposażyliśmy nasze gabinety o najwyższej klasy lasery posiadające nowoczesny system chłodzenia. Dzięki temu podczas zabiegu laser wytwarza chłodne powietrze, skutecznie poprawiając przy tym komfort Pacjenta. Niemniej jednak, jeżeli dana osoba będzie tego wymagać, istnieje możliwość podania znieczulenia.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin - ważne przed zabiegiem

  Decydując się na laserowe usuwanie blizn potrądzikowych należy udać się na wstępną konsultację z lekarzem, który przedstawi wszelkie zalecenia po zabiegu, a także wykluczy przeciwwskazania do jego wykonania. Następnie wspólnie z Pacjentem zostanie ustalony termin zabiegu. Warto jednak pamiętać o konieczności zrezygnowania ze wszelkich form opalania się na okres minimum 30 dni przed planowanym usunięciem blizn.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin - ważne po zabiegu

  • Odstawić peelingi, a także zrezygnować ze stosowania kremów z kwasami,
  • Rezygnować z pielęgnacji retinolem oraz innymi pochodnymi witaminy A,
  • Koniecznie zwiększyć ochronę przeciwsłoneczną – warto wybierać kremy z wysokim filtrem, minimum SPF50,
  • Zrezygnować ze wszelkich form opalania się na okres minimum 30 dni.

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych Szczecin – przeciwwskazania do zabiegu

  Wszelkie przeciwwskazania wykluczy lekarz i to on na podstawie swojej wiedzy i doświadczenia kwalifikuje do zabiegu. Niemniej jednak warto dla własnej świadomości zapoznać się z listą czynników mogących spowodować przesunięcie terminu zabiegu lub brak możliwości udziału w nim, do których zalicza się:

  • Ciążę i okres karmienia piersią,
  • Niewyregulowaną cukrzycę,
  • Choroby na tle onkologicznym,
  • Zakażenie wirusem HIV lub choroba AIDS,
  • Zapalenie wątroby typu B i C,
  • Posiadanie implantów lub rozrusznika serca,
  • Choroby i zaburzenia układu sercowo-naczyniowo-krążeniowego,
  • Padaczka,
  • Świeża opalenizna – młodsza, niż 30 dni,
  • Skłonność do powstawania bliznowców, blizn przerostowych lub przebarwień,
  • Choroby skóry, np. bielactwo, łuszczyca,
  • Stany zapalne i infekcje (niezależnie od podłoża),
  • Zażywanie leków wpływających na krzepliwość krwi (koagulantów), sterydów i preparatów o działaniu fotouczulającym, w tym ziół,
  • Świeżo wykonane peelingi,
  • Brak zachowanej abstynencji alkoholowej minimum 24 godziny przed zabiegiem,
  • Stosowanie kosmetyków z drażniącym składem, np. na bazie alkoholu,
  • Spożywanie lub okres pół roku od zakończenia przyjmowania Accutanu,
  • Stosowanie preparatów z retinolem i innymi pochodnymi witaminy A,
  • Stosowanie doustnych retinoidów w ciągu ostatniego półrocza.

  Jeżeli dotyka Cię problem niezadowolenia z wyglądu własnej skóry z powodu posiadania blizn potrądzikowych, nasi specjaliści czekają właśnie na Ciebie. Dzięki indywidualnie dobranej laseroterapii skóra na nowo odzyska estetyczny wygląd, a tym samym odzyskasz dobre samopoczucie.

  Laser to najskuteczniejsze narzędzie do usuwania blizn potrądzikowych. Nasz gabinet zaopatrzony tylko w wysokiej jakości sprzęt medyczny pozwoli Ci na dobre pożegnać się z niechcianymi bliznami. Dodatkowym atutem są konkurencyjne ceny zabiegów wykonywanych w naszej klinice.

  Cennik

  Laserowe leczenie blizn potrądzikowych Cena
  Blizny potrądzikowe na plecach - usuwanie laserem od 350,00 zł
  Blizny potrądzikowe na całej twarzy - usuwanie laserem od 550,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Komu dedykowane jest laserowe usuwanie blizn potrądzikowych? +
  Trądzik pojawia się u osób młodszych. Jest typową zmianą skórną dla wieku dojrzewania. Jednak coraz częściej do gabinetów medycyny estetycznej przychodzą osoby dojrzałe, które na skutek trądziku posiadają szpetne blizny. Można je usunąć laserem niezależnie od wieku Pacjenta.
  3. Na czym polega zabieg? +
  Laserowe usuwanie blizn polega na poddaniu skóry wiązce laserowej, która w kontrolowany sposób tworzy mikro-uszkodzenia w miejscach, gdzie znajdują się blizny. W ten sposób tkanka skórna zostaje pobudzona do intensywnej regeneracji, zastępując uszkodzoną tkankę nową, zdrową tkanką. Laser powoduje również wzrost produkcji kolagenu w skórze, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza i widocznie odmłodzona.
  5. Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  Przede wszystkim bezwzględnym przeciwwskazaniem do zabiegu laserowego usuwania blizn jest ciąża, a także okres karmienia piersią. Kiedy planujemy wybrać na zabieg laserowego usuwania blizn - musimy pamiętać o tym, że przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest także przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych i światłouczulających.
  7. Czy zabieg jest bolesny? +
  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych to zabieg bezbolesny, dający jedynie uczucie dyskomfortu polegające na uczuciu ciepła w trakcie używania lasera.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania blizn potrądzikowych w Szczecinie to 350zł.
  2. Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu? +
  Ostateczny efekt laserowego usuwania blizn zauważyć możemy po pełnym zregenerowaniu się naskórka, a więc po około 6-8 tygodniach od wykonania zabiegu. To właśnie po takim czasie wykonuje się kolejny zabieg, jeżeli zachodzi taka potrzeba.
  4. Czy laserowe usuwanie blizn potrądzikowych jest skuteczne? +
  Efektywność leczenia zależy od czasu kiedy zgłosimy się do lekarza – im szybciej, tym lepiej. Stare blizny trudniej jest zredukować.Konieczna jest też wytrwałość. Najczęściej potrzebnych jest kilka zabiegów, chociaż już po pierwszym zabiegu wyraźnie widać poprawę.
  6. Jak wygląda skóra bezpośrednio po zabiegu? +
  Zaraz po zabiegu skóra wokół usuwanych blizn będzie zaczerwieniona oraz opuchnięta, a także tkliwa, a takie objawy mogą utrzymać się do kilku dni. Nie ma jednak obaw do niepokoju, są to normalne objawy po działaniu lasera, a po tym czasie skóra zacznie się złuszczać.
  8. Jakie są zalecenia pozabiegowe? +
  Niezbędnym elementem prawidłowej i bezpiecznej terapii jest ochrona przed słońcem. Należy regularnie stosować kremy z wysokim filtrem przez co najmniej 30 dni po zabiegu