+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 71-467 Szczecin Cennik E-recepta!
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów
 • Laserowe usuwanie hemoroidów Bydgoszcz - cena 4500zł

  Laserowe usuwanie hemoroidów umożliwia precyzyjne usunięcie guzków, bez uszkodzeń śluzówki i tkanki mięśniowej zwieracza. Podczas zabiegu nie ma konieczności cięcia, a co za tym idzie zszywania rany.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecin

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecin – czym są hemoroidy?

  Guzki krwawnicze, znane większości z nas pod nazwą hemoroidy są strukturami, które występują w każdym ludzkim ciele. Umieszczone są niedaleko ujścia odbytu, a ich zadaniem jest uszczelnianie kanału odbytniczego oraz kontrolowanie wydaleń kału. Niestety, zdarza się, że w guzkach dochodzi do stanów zapalnych, czego skutkiem jest choroba hemoroidalna, na którą potocznie mówimy, że „ktoś ma hemoroidy”. Stany zapalne guzków polegają na zwiększonym napełnieniu się krwią i nieprawidłowym jej opróżnianiu, mogą również pękać, powodując krwawienia.

  Nieleczone hemoroidy rozwijają się i z czasem dochodzi do wypadania guzka, który jest wyczuwalny w okolicy odbytu po wypróżnieniu.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecin - przyczyny hemoroidów

  Dokładna przyczyna powstawania stanów zapalnych hemoroidów nie jest do końca znana. W dużej mierze jednak jest ona zależna od trybu życia. Bardzo często występuje u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, wykonują siedzące zawody takie jak: kierowca, kasjer w sklepie, pracownik biurowy czy szwaczka. Jeśli do siedzącej pracy dołożymy również brak aktywności fizycznej oraz dietę ubogą w błonnik, ryzyko powstania stanu zapalnego guzków znacznie się zwiększa. Również wśród osób starszych, które spożywają alkohol i palą papierosy, zwiększa się ryzyko choroby....

  Do stanów zapalnych guzków dochodzi, gdy wzrasta w nich ciśnienie. Bardzo często po powstania hemoroidów dochodzi w następujących przypadkach:

  • gdy ma się nadwagę lub otyłość,
  • podczas okresu ciąży,
  • przy częstych zaparciach,
  • u biegaczy maratonowych,
  • w trakcie zaburzonego rytmu wypróżnień,
  • wad wrodzonych
  • predyspozycjach genetycznych.

  Aby uniknąć powstania problemu oraz ewentualnych operacji, należy prowadzić zdrowy tryb życia, regularnie ruszać się oraz wprowadzić dietę bogatą w warzywa, owoce oraz inne źródła błonnika pokarmowego. Dbanie o regularność wypróżnień oraz dbanie o higienę osobistą będą dodatkowymi czynnikami zapobiegającymi powstawanie hemoroidów.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecom - objawy, kwalifikujące do operacji

  Pomijając wyraźne guzki, które można wykryć podczas badania lekarskiego, choroba hemoroidalna daje o sobie znać poprzez poniższe objawy:

  • swędzenie w okolicy odbytu,
  • krwawienia podczas wypróżniania się,
  • zapalenie skóry wokół odbytu,
  • odczuwanie guzków podczas wypróżniania oraz siedzenia w pewnych pozycjach,
  • trudności z utrzymaniem higieny osobistej.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecin - metody usuwania hemoroidów – cztery fazy choroby

  Choroba hemoroidalna nie powstaje od razu, a stopniowo się rozwija. Wyróżnia się cztery stadia postępu choroby, w którym każde z nich charakteryzuje się coraz bardziej uciążliwymi objawami. Hemoroidy w każdym ze stadiów leczone są w inny sposób, od bardziej naturalnych i domowych sposobów po operację.

  Pierwsze stadium choroby jest najczęściej trudne do wykrycia. Pojawiają się już pierwsze objawy, takie jak uczucie dyskomfortu czy sporadyczne krwawienia z odbytu podczas wypróżniania się, jednak nie wiąże się ich zazwyczaj z hemoroidami. Gdy choroba jest w początkowym stadium, najczęściej wystarcza zmiana trybu życia....

  Włączenie większej ilości ruchu, unikanie nadmiernego siedzenia oraz dieta bogata w błonnik. Zdarza się, że lekarz może przepisać leki, mające działanie przeczyszczające oraz zmiękczające stolec. W pierwszym stadium leczenie to głównie łagodzenie objawów, zmniejszanie dyskomfortu podczas wypróżniania się. Zaleca się nasiadówki w naparze z kory dębowej oraz ciepłe kąpiele.

  Drugi etap choroby niesie ze sobą dodatkowe objawy, którymi są pieczenie i swędzenie w okolicach odbytu. Chory ma również wrażenie, że nie wypróżnia się do samego końca, a krwawienia mogą pojawiać się częściej. W trakcje wypróżniania się zaobserwować można guzki wysuwające się poza odbyt, które następnie się cofają. Taki objaw kwalifikuje do następujących metod leczenia:

  • zastrzyki, które powodują obkurczanie guzków,
  • nakładanie specjalistycznych gumek na hemoroidy (tak zwana metoda Barrona),
  • laserowe usuwanie żylaków odbytu.

  Trzecie stadium choroby hemoroidalnych powoduje jeszcze bardziej nasilone krwawienia, silniejszy świąd oraz ostry ból. Stolec obfituje w śluz, a guzki krwawnicze zaczynają wypadać również w trakcie nadmiernego wysiłku fizycznego, nie tylko w czasie wypróżniania. Po wysunięciu się nie wracają samoistnie do wewnątrz odbytu, może wsunąć je palcem. Przy trzecim stadium choroby stosuje się metody takie jak w drugim stadium choroby.

  Ostatnie, czwarte stadium żylaków odbytu powoduje nietrzymanie stolca. Dodatkowo, guzki krwawnicze, które wypadają, nie są już możliwe do ponownego wprowadzenia w odbyt. Gdy choroba jest aż tak zaawansowana, najskuteczniejsze jest leczenie chirurgiczne, która polega na trwałym usunięciu hemoroidów.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecin – przebieg zabiegu

  Laserowe usuwanie hemoroidów przeprowadzane jest na znieczuleniu miejscowym, więc pacjent nie odczuwa żadnych nieprzyjemności w związku z zabiegiem. Zabiegi laserowe są obecnie najbardziej skuteczną metodą walki z hemoroidami. Wiązka laserowa kierowana jest do wnętrza hemoroidów, dzięki czemu naczynia odpowiedzialne za dopływ krwi zostają zamknięte, chore guzki „cofają się”. Tego typu zabieg pozwala na ewentualne uniknięcie w przyszłości wypadania żylaków odbytu, a ostateczny efekt uzyskuje się po około 8 tygodniach. Zabiegi przy wykorzystaniu lasera są niezwykle precyzyjne, a przy tym bezpieczne, gdyż nie uszkadzają tkanki mięśniowej zwieraczy. Podczas użycia lasera w zabiegu usunięcia hemoroidów nie dochodzi do żadnych nacięć chirurgicznych, a więc również nie ma konieczności zakładania szwów i długiej rekonwalescencji. Ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań w trakcie oraz po zabiegu jest znikome.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecin – zalecenia przed zabiegiem

  Przed zakwalifikowaniem do laserowego usuwania hemoroidów należy wykonać badania zlecone przez lekarza, ale przede wszystkim należy udać się do lekarza specjalisty, w celu zdiagnozowania stadium choroby oraz ustalenia ewentualnego dalszego leczenia. Lekarz poza podstawowymi badaniami, może zlecić dodatkowe badania do wykonania, by mieć pewność, że wybrana przez niego metoda leczenia będzie skuteczna oraz bezpieczna. W przypadku laserowego usuwania żylaków odbytu, pacjent nie odczuwa żadnych nieprzyjemności po wykonanym zabiegu, dlatego nie ma konieczności hospitalizacji. Pacjent może jeszcze tego samego dnia wrócić do domu i wrócić do swoich zwykłych zajęć codziennym do niedługim czasie od zabiegu.

  Laserowe usuwanie hemoroidów Szczecin – efekty zabiegu

  Po wykonaniu zabiegu laserowego usuwania hemoroidów pacjent odczuwa wyraźną ulgę w trakcie wypróżnień. Zmniejszają się również dolegliwości bólowe, świąd, pieczenie oraz wyczuwalność guzków.

  Laserowe usuwanie hemoroidów znacząco poprawia jakość życia pacjenta, pozwala mu powrócić do normalności.

  Laserowe usuwanie hemoroidów – przeciwwskazania do zabiegu

  Do przeciwwskazań wykonania zabiegu laserowego usuwania hemoroidów zaliczamy między innymi:

  • ostatnie stadium (IV) choroby hemoroidalnej,
  • przyjmowanie antykoagulantów,
  • wystąpienie stanu zapalnego odbytu oraz ujścia odbytu.
  Laserowe usuwanie hemoroidów pozwala na precyzyjne pozbycie się problemu bez konieczności wykonywania cięcia chirurgicznego. Już dziś zawalcz o lepsze jutro, popraw komfort swojego życia i zdrowie z pomocą naszego gabinetu. Oferujemy Państwu wszechstronną pomoc dostosowaną do indywidualnych potrzeb a korzystnej cenie.

  Cennik

  Proktologia Cena
  Laserowe usuwanie hemoroidów 4500,00 zł
  Usunięcie zmian skórnych okołoodbytowych od 3000,00 zł
  Leczenie hemoroidów metodą Barrona 400,00 zł
  Konsultacja lekarska w cenie usługi

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Dla kogo laserowe usuwanie hemoroidów? +
  Laserowe usuwanie hemoroidów przeprowadza się przeważnie na niewielkich guzkach w II stadium choroby, czyli gdy wypadają podczas parcia, ale jeszcze same wracają na miejsce.
  3. Ile czasu trwa zabieg? +
  Laserowe usuwanie hemoroidów trwa zazwyczaj około 15 minut. Zabieg jest bezbolesny oraz nie wywołuje krwawienia. Pacjent zaraz po zabiegu może wrócić do swoich codziennych zajęć.
  5. Jakie mogą wystąpić ewentualne powikłania po laserowym usuwaniu hemoroidów? +
  Laserowe usuwanie hemoroidów to bardzo bezpieczna metoda i ryzyko wystąpienia powikłań jest znikome. Mogą zdarzyć się łagodne stany zapalne, które są proste do wyleczenia i nie stanowią żadnego zagrożenia dla życia pacjenta.
  7. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Po wykonaniu zabiegu pacjent powinien szczególnie dbać o higienę, czyli często się podmywać, używając szarego delikatnego mydła oraz antyseptyków.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania hemoroidów w Szczecinie to 4500zł.
  2. Co jest celem zabiegu laserowego leczenia hemoroidów? +
  Laserowe usuwanie hemoroidów to zabieg, który ma na celu zamknięcie naczyń krwionośnych, które powodują przekrwienie guzków oraz powrót do normalnej anatomii.
  4. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  Istnieje kilka przeciwwskazań, przez które nie można wykonać zabiegu, a są to:
  • stany zapalne odbytu,
  • ropienie odbytu.
  6. Jak przebiega laserowe usuwanie hemoroidów? +
  Laserowe usuwanie hemoroidów wykonuje się za pomocą specjalnego lasera naczyniowego. Dzięki jego działaniu, naczynia obkurczają się, powodując normalizację powiększonych guzków krwawniczych. Gdy hemoroidy są w III oraz IV stadium zaawansowania, wówczas lekarz użyje lasera CO2, którym usunie hemoroidy znajdujące się poza odbytem.
  8. Czy zabieg jest refundowany? +
  Narodowy Fundusz Zdrowia nie refunduje zabiegów laserowego usuwania hemoroidów, a jedynie tradycyjnie wykonaną operację.