+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 71-467 Szczecin Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin cena 500 zł

  Laserowe usuwanie rozstępów to rozwiązanie dla kobiet, które pragną pozbyć się tych szpecących skórę zmian skórnych. Laserowe usuwanie rozstępów jest w stanie zniwelować rozstępy z całego ciała: brzucha, ud, piersi, rąk czy nóg.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – co to są rozstępy?

  Zmiany skórne, która przyjmują zwykle nieestetyczną postać liniowych bruzd potocznie nazywamy rozstępami. Mogą pojawić się na ciele niezależnie od wieku oraz płci. Pojawiają się na różnych częściach, takich jak ramiona, piersi czy pośladki, jednak zdecydowanie najczęściej obserwujemy ich powstawanie na brzuchu oraz na bokach brzucha.

  Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

  Rozstępy mogą pojawić się z wielu powodów, takich jak okres dojrzewania (szybki wzrost), ciąża, niektóre stany chorobowe. Niezależnie od powodu ich powstania, faktem pozostaje, że przyjmują postać nieestetycznych pasów, które często są powodem do wstydu i zaburzają naszą samoocenę.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin - przyczyny powstawania rozstępów

  Podstawową przyczyną pojawiania się rozstępów jest zbyt intensywne rozciąganie się skóry. Dzieje się tak podczas szybkiego przybierania na wadze, okresu dojrzewania, w ciąży oraz w trakcie intensywnego budowania masy mięśniowej. W czasie tego intensywnego wzrostu – niezależnie od powodu – naruszona zostaje struktura skóry właściwej, w efekcie czego w tym miejscu produkowana jest większa ilość kolagenu. Skutkuje to powstawaniem widocznych blizn w skórze właściwej które nazywamy rozstępami. Z racji swojego wyglądu nazywane są również tygrysimi paskami, gdyż przybierają postać równoległych, podłużnych linii.

  Z problemem rozstępów częściej borykają się osoby, które mają jasną karnację, ze względu na to, że ich skóra jest cieńsza, a co za tym idzie bardziej podatna na uszkodzenia.

  Same rozstępy w zależności od fazy ich powstawania zmieniają swój kolor. Na początku powstawania są czerwone, by w późniejszym czasie zblednąć i zmienić kolor na bardzo jasny lub biały.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – wskazania do zabiegu

  Laserowe usuwanie rozstępów to idealny sposób na pozbycie się problemu z takich miejsc na naszym ciele jak:

  • piersi,
  • brzuch oraz boczki,
  • uda,
  • pośladki,
  • ramiona i ręce,
  • plecy,
  • łydki.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – postępowanie przed zabiegiem

  Przed wykonaniem zabiegu laserowego usuwania rozstępów należy pamiętać o tym, by skóra, która będzie poddana zabiegowi nie była podrażniona. W przypadku jakichkolwiek ran występujących w okolicach zabiegowych należy zadbać o to, by zostały one w pełni wyleczone. Należy również usunąć za pomocą golarki zbędne owłosienie z obszaru, w którym występują rozstępy. Zakazane jest wykonywanie jakiegokolwiek rodzaju depilacji, gdyż doprowadziłoby to do podrażnienia skóry i niemożności wykonania zabiegu.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – jak wygląda przebieg zabiegu?

  Laserowe usuwanie rozstępów przeprowadza się na znieczuleniu miejscowym, dlatego też około godziny przed wykonaniem zabiegu, na miejsce poddawane zabiegowi nakłada się krem znieczulający. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, można podać pacjentowi dodatkowo leki zmniejszające czucie, ze względu na odczuwanie pieczenia czy szczypania skóry.

  Sam zabieg polega na emisji wiązki laserowej o odpowiednich parametrach, powodując dostanie się do skóry właściwej oraz do powstania mikrouszkodzeń w tkance skórnej. Dzięki takiemu działaniu skóra zostaje pobudzona do intensywnego działania. Rozpoczyna żmudny proces regeneracji tkanek wraz ze wzrostem liczby włókien kolagenowych, które pomogą w odbudowie zdrowej tkanki skórnej.

  Po wykonaniu laserowego usuwania rozstępów pacjent będzie odczuwał wyraźne ciepło oraz szczypanie skóry, objawy te ustąpią jednak w ciągu kilku najbliższych godzin. Skóra będzie również zaczerwieniona oraz spuchnięta, a objawy te znikną po kilku dniach. W trakcie rekonwalescencji naskórek będzie się złuszczał, by zrobić miejsce dla nowej, zdrowej tkanki.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin - przeciwwskazania do zabiegów laserowych

  Choć zabiegi z wykorzystaniem lasera na ogół są bezpieczne dla zdrowia pacjentów, należy jednak zwrócić uwagę na pewne aspekty, które mogą wykluczyć wykonanie zabiegu.

  W przypadku laserowego usuwania rozstępów są to:

  • aktywne nowotwory skóry oraz stany zapalne skóry,
  • świeża opalenizna oraz niedawne wykonanie peelingu,
  • okres ciąży oraz karmienia piersią,
  • cukrzyca,
  • przyjmowanie sterydów oraz leków fotouczulających,
  • choroby skórne takie jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry,
  • ogólne osłabienie odporności organizmu.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – zalecenia po zabiegu

  Aby uzyskać jak najlepsze efekty po przejściu laserowego usuwania rozstępów należy przestrzegać zaleceń lekarzy. Należą do nich:

  • delikatne osuszanie miejsc po kąpieli, najlepiej papierowym ręcznikiem,
  • stosowanie kremów z wysokim filtrem UV oraz bezwzględne unikanie opalania oraz przebywania na słońcu,
  • unikanie nadmiernego ogrzewania skóry, czyli nie zażywanie gorących kąpieli oraz unikanie saun,
  • zakaz stosowania peelingów oraz innych kosmetyków złuszczających skórę przez 14 dni od wykonania zabiegu.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – jak wygląda skóra po zabiegu?

  Skóra zaraz po wykonaniu zabiegu będzie opuchnięta oraz zaczerwieniona, jednak objawy te znikną w ciągu 2-3 dni. Po około 24 godzinach na skórze pojawią się drobne strupki, które samoistnie odpadną po około 3-5 dniach. Po tym czasie naskórek zaczyna się łuszczyć, a jest to efekt intensywnej regeneracji skóry. Zaczyna pojawiać się zdrowy naskórek, bez nieestetycznych zmian i przebarwień.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – efekty zabiegu

  Zastosowanie wiązki laserowej na tkankę skórną powoduje przyrost produkowanego kolagenu oraz elastyny. Efektem takiego działania jest wygładzenie, odmłodzenie oraz pojawienie się zdrowej tkanki skórnej.

  Najlepsze efekty laserowego usuwania rozstępów uzyskuje się przy wykonaniu serii zabiegów w kilkutygodniowych odstępach. Ilość zabiegów ustalana jest indywidualnie przez lekarza specjalistę i zależna jest od stopnia zaawansowania rozstępów oraz typu skóry. Warto wspomnieć, że rozstępy, które pojawiły się niedawno są łatwiejsze do usunięcia, niż te, które zdąży już zblednąć.

  Laserowe usuwanie rozstępów Szczecin – ile zabiegów potrzebne jest aby uzyskać zadowalający efekt?

  Jak wspomniane było już wcześniej, aby uzyskać jak najlepsze efekty, należy przejść serię zabiegów usuwających rozstępy. Seria zabiegów w całości trwa od 6 do nawet 12 miesięcy, a jest to podyktowane ilością i stopniem zaawansowania rozstępów. Podczas jednego zabiegu naświetlane jest około 20% skóry, dlatego też zaleca się przejście serii 3-5 naświetleń, by prawie w całości zlikwidować rozstępy.

  Należy pamiętać, że nie zawsze będziemy w stanie pozbyć się rozstępów do końca, zwłaszcza, jeśli są one duże i bardzo głębokie. Jednak laserowe zabiegi znacząco poprawiają wygląd skóry i zmiany mogą stać się praktycznie niewidoczne. Jeżeli tylko przeprowadzimy zalecaną ilość zabiegów i będziemy przestrzegać zaleceń lekarza, efekty będą jak najbardziej widoczne oraz zadowalające.

  Metoda laserowego usuwanie rozstępów jest obecnie najskuteczniejszą metodą wśród dostępnych metod usuwania tego typu blizn. Nasz gabinet oferuje zabieg laserowy w bardzo korzystnej cenie, z zachowaniem pełnego bezpieczeństwa i dbałością o komfort pacjenta.

  Cennik

  Laserowe usuwanie rozstępów Cena
  Rozstępy na twarzy - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na szyi - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na dekolcie - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na brzuchu - usuwanie laserem 600,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są przyczyny powstawania rozstępów? +
  Rozstępy powstają na naszej skórze głównie wskutek szybkiego wzrostu czy przyrostu masy ciała, w takim tempie, że skóra nie jest w stanie „nadążyć” za zmianą. Rozstępy pojawiają się najczęściej w trakcie ciąży, szybkiego przybieraniu na wadze, zaburzeń hormonalnych. Najczęściej występują na brzuchu, piersiach, pośladkach czy ramionach.
  3. Na czym polega działanie lasera? +
  Wiązka lasera z dużą precyzją skupia się na obszarach, na których występują rozstępy. Nie naruszając zdrowej tkanki, powoduje mikrouszkodzenia tkanki nieprawidłowej, dzięki czemu pobudza skórę do intensywnej regeneracji, czego efektem jest powstanie nowej, zdrowej tkanki skórnej.
  5. Jak długi jest okres rekonwalescencji? +
  Mikrouszkodzenia powstałe w trakcie zabiegu goją się już w ciągu 2 tygodni i już wtedy można zaobserwować pierwsze efekty zabiegu. Pełna regeneracja skóry następuje po kolejnych kilku tygodniach.
  7. Jakie są efekty laserowego usuwania rozstępów? +
  Laserowe usuwanie rozstępów pozwala na wygładzenie miejsc, w których występują rozstępy oraz na ogólną poprawę wyglądu oraz kondycji skóry. Dzięki temu, rozstępy stają się mniej widoczne lub znikają całkowicie.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania rozstępów w Szczecinie to 500zł.
  2. Jaki jest czas trwania zabiegu laserowego usuwania rozstępów? +
  Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg, który trwa od 30 minut do godziny.
  4. Jak wygląda skóra po zabiegu? +
  Tuż po laserowym zabiegu, skóra może być zaczerwieniona oraz opuchnięta. Może sprawiać wrażenie skóry, która została poddana nadmiernej ekspozycji na słońce.
  6. Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Po wykonaniu zabiegu należy odpowiednio pielęgnować skórę, zgodnie z zaleceniami przekazanymi przez lekarza. Należy szczególnie dbać o higienę oraz nawilżenie miejsc poddanych zabiegowi oraz nie wystawiać skóry na ekspozycję słoneczną przez co najmniej 4 tygodnie.
  8. Jak długo utrzymują się efekty zabiegu? +
  Laserowe usuwanie rozstępów to zabieg, którego efekty utrzymują się przez kilka lat.