Laserowe leczenie trądziku ma niewiele przeciwwskazań i może być z powodzeniem stosowane u większości pacjentów. Leczenie trądziku laserem dedykuje się osobom posiadającym różnego rodzaju problemy dermatologiczne
Powszechnie uważa się, że problem trądziku dotyka tylko młodzież. Niestety, jest to mylne przeświadczenie, gdyż z trądzikiem boryka się też znacząca część osób dorosłych. Potrafi on pojawić się dopiero po 30 roku życia, a statystyki wykazują, że coraz częściej pokazuje się on u osób starszych.
Podczas leczenia tego nieprzyjemnego problemu należy pamiętać, że bardzo ważne jest wyleczenie aktywnych wyprysków, krostek i zaczerwienień. Z pomocą przychodzą zabiegi, które polegają na wykorzystaniu lasera z głowicą przystosowaną specjalnie do leczenia właśnie zmian trądzikowych.
Wszystkie zabiegi laserowe leczące problem trądzikowy najlepiej przeprowadzać w okresie jesiennym oraz zimowym. W tym czasie temperatura na zewnątrz jest bardziej sprzyjająca, nie ma również tak silnych promieni słonecznych, co jest bardzo ważne, gdyż po zabiegu nie należy wystawiać skóry na promieniowanie UV. W przypadku trądziku różowatego zaleca się przeprowadzenie serii zabiegów, by osiągnąć jak najlepszy efekt leczenia.
24 godziny przed zabiegiem nie wolno spożywać alkoholu, a 4 tygodnie przed planowanym leczeniem należy bezwzględnie unikać ekspozycji na promienie słoneczne oraz powstrzymać się od wizyt w solarium. Około 3 tygodnie przed zabiegiem, oczywiście po konsultacji i zgodzie lekarza, należy odstawić lekarstwa oraz zioła o właściwościach fotouczulających. 14 dni przed laserowych leczeniem trądziku pacjent powinien zrezygnować z wszelkiego rodzaju peelingów oraz podobnych zabiegów złuszczających skórę.
Po przeprowadzeniu zabiegu laserowego usuwania trądziku należy przestrzegać kilku zaleceń od lekarza. Przede wszystkim jest to bezwzględne unikanie skóry poddanej zabiegowi na ekspozycję słoneczną, a więc unikanie kąpieli słonecznych, spacerów w słońcu. Promienie słoneczne zwiększają ryzyko powstania nieestetycznych przebarwień skóry. Dlatego ważne jest, by pomocniczo stosować kremy z wysokim filtrem UV, co dodatkowo zabezpieczy skórę przed podrażnieniem od słońca. Skóra, która jest ciemna i ma skłonności do odbarwień jest bardziej narażona na ewentualne przebarwienia.
Dodatkowo, nie należy podrażniać skóry mechaniczne oraz chemiczne, czyli wystrzegać się stosowania peelingów, kremów z kwasami owocowymi, mocnego pocierania skóry podczas pielęgnacji oraz używania szorstkich ręczników do wycierania skóry. Pomocniczo należy stosować kremy łagodzące podrażnienia, jeżeli takie poleci lekarz specjalista.
Laserowe zabiegi usuwania trądziku, są niezwykle skuteczną metodą w walce z trądzikiem w każdym wieku. Pozwalają na pozbycie się różnego rodzaju wyprysków, przebarwień, grudek oraz blizn potrądzikowych. Dodatkowo, metoda ta nie tylko niweluje nieestetyczne objawy trądziku, hamuje również łojotok oraz zmniejsza stan zapalny skóry, łagodząc przebieg choroby.
Laserowe leczenie trądziku polecane jest przede wszystkim w przypadkach, gdy trądzik ma postać łagodną lub średnio zaawansowaną. W przypadku ostrych stanów zapalnych, należy w pierwszej kolejności je zaleczyć, by móc podjąć się dalszemu leczeniu za pomocą lasera.
Jak wszystkie zabiegi, które oferuje dzisiejsza medycyna, większość z nich jest całkowicie bezpieczna, jeśli wykonuje się ją pod okiem specjalistów. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań do wykonywania różnych zabiegów, w tym do wykonania zabiegu leczenia trądziku. Podczas konsultacji medycznej należy powiadomić lekarza o wszystkich przyjmowanych lekach, obecnych lub przebytych chorobach, tak, by specjalista mógł racjonalnie ocenić czy zabieg będzie bezpieczny. Pamiętajmy, by nie zatajać żadnych informacji, wszak chodzi tu o nasze życie oraz zdrowie!
Poniżej przedstawiamy listę przeciwwskazań, które wykluczają wykonanie zabiegu laserowego leczenia trądziku:
Laserowe leczenie trądziku niesie ze sobą szereg zalet, które przedstawiamy poniżej:
Zabieg laserowego usuwania trądziku wykazuje wysoką skuteczność. Zazwyczaj wystarcza jedna sesja laserowa, by pacjent zauważył widoczną poprawę stanu skóry oraz zmniejszenie zmian trądzikowych. Mimo tego, że zaraz po zabiegu skóra jest napięta, opuchnięta i zaczerwieniona, to po kilku dniach, gdy objawy te zanikają, można już zauważyć poprawę. Skóra po zabiegu potrzebuje około trzech tygodni, by się zregenerować. Po tym czasie efekty są jeszcze bardziej zauważalne. Należy pamiętać, że ilość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia zamierzonego efektu jest indywidualna i zależy od wielu czynników. Leczenie ustala lekarz specjalista, który dobierze odpowiednią ilość zabiegów oraz przedstawi zalecenia po zabiegu.
Laserowe usuwanie trądziku pomaga w leczeniu tego zazwyczaj wstydliwego problemu i przynosi wiele pozytywnych efektów. Należą do nich:
Leczenie trądziku | Cena |
---|---|
Laserowe leczenie trądziku rożowatego | 200,00 zł |
Konsultacja lekarska | 100,00 zł |