+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 71-467 Szczecin Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe zamykanie naczynek Szczecin cena od 200zł

  Laserowe usuwanie naczynek polega on na naświetlaniu pękających naczynek promieniem lasera, który powoduje ich obkurczenie, zamknięcie i w efekcie zmniejszenie ich widoczności. Najczęściej wykonywanym zabiegiem tego rodzaju jest zamykanie naczynek na twarzy

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie naczynek Szczecin

  Laserowe zamykanie naczynek Szczecin - dla kogo polecany jest zabieg?

  Kiedy naczynia włosowate znajdujące się pod skórą zaczynają nadmiernie się rozszerzać, to w takiej sytuacji mówi się o pękających naczynkach. Jeżeli ułożone są płytko, stają się widoczne. Kwestia pękających naczynek zazwyczaj dotyczy twarzy, a szczególnie okolicy nosa. Na powstanie tego problemu w dużej mierze odpowiadają kwestie dziedziczne, jednak mogą być następstwem diety bogatej w ostre przyprawy, a także nadmierne spożywanie alkoholu, czy też ekspozycja na działanie promieniowania słonecznego bez wcześniejszej ochrony kremów z filtrem. Niestety nie ma skutecznego preparatu do pielęgnacji, który mógłby poradzić sobie z popękanymi naczynkami. Konieczne jest tutaj bardziej stanowcze działanie, takie jak laserowe zamykanie naczynek. Warto dodać, że dzięki działaniu lasera możliwe jest nie tylko samo zlikwidowanie problemu z widocznymi uszkodzonymi naczynkami, ale także urządzenie to poradzi sobie z rumieniem i trądzikiem różowatym.

  Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

  Laserowe zamykanie naczynek Szczecin - na czym polega zamykanie naczynek laserem?

  Dużym atutem laserowego zamykania naczynek jest wysoka precyzja zabiegu. Laser ingeruje w tkankę jedynie w konkretnym miejscu, przy czym sąsiadujące tkanki nie zostają uszkodzone. Dodatkowo, podczas całej procedury medycznej nie zostaje przerwana ciągłość powłok skórnych. Emitowana przez urządzenie laserowe wiązka przenika do rozszerzonego naczynka, gdzie jego energię pochłania hemoglobina, będąca barwnikiem krwi. Czerwone krwinki, które zostały podgrzane ulegają koagulacji, a następnie uszkodzone naczynko zamyka się. W przeciągu trzech tygodni zostaje ono wchłonięte, czego efektem jest brak jego widoczności.

  Jeżeli u danej osoby widoczna jest predyspozycja do pękania naczynek, warto, aby zaczęła używać kosmetyków konkretnie dedykowanych cerze naczynkowej. Często takie produkty zawierają w składzie wyciąg z arniki górskiego. Warto również wprowadzić do swojej pielęgnacji wzmacniające naczynka. Te z kolei posiadają w składzie rutynę, a także ekstrakt z nasion kasztanowca.

  Laserowe zamykanie naczynek Szczecin - przeciwwskazania do usuwania naczynek laserem

  Zabieg usuwania i zamykania popękanych naczynek jest zabiegiem bezpiecznym, przy czym warunkiem jest tutaj udanie specjalisty, który zdiagnozuje występowanie ewentualnych przeciwwskazań. Omawiana procedura medyczna może zostać niewykonana u osób, które:

  • Posiadają choroby skóry, np. bielactwo, łuszczycę, czy atopowe zapalenie skóry,
  • Posiadają aktywne infekcje, niezależnie od tego, czy jest ona wirusowa, bakteryjna, czy też grzybicza,
  • Chorują autoimmunologicznie,
  • Chorują nowotworowo,
  • Są epileptykami,
  • Są diabetykami,
  • Posiadają aktywne stany zapalne na skórze,
  • Posiadają stosunkowo młodą opaleniznę, niezależnie od źródła jej pochodzenia,
  • Stosują preparaty (w tym zioła) światłouczulające,
  • Są kobietami w ciąży lub karmią piersią,
  • Przed zabiegiem konieczne jest odstawienie retinolu, retinoidów, sterydów, izotetynoiny, niektórych antybiotyków, koagulantów i poszczególnych ziół.

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy Szczecin - przygotowanie do zabiegu

  Zabieg laserowego usuwania i zamykania naczynek wymaga od Pacjenta specjalnego przygotowania, niezależnie od obszaru ciała, na którym zmiany skórne występują. Na początku wymagana jest konsultacja z lekarzem, który sprawdza istnienie przeciwwskazań, a także dostosowuje procedurę zabiegową i przebieg terapii pod indywidualne potrzeby i możliwości Pacjenta, m.in. określa liczbę niezbędnych sesji zabiegowych. Czasami wystarczy jedna ingerencja, aby skutecznie zamknąć i usunąć naczynko, czasami konieczne jest powtórzenie zabiegu. Ważna jest również odpowiedni sposób pielęgnacji skóry po leczeniu.

  Aby odpowiednio przygotować siebie do zabiegu należy:

  • Zrezygnować z opalania się,
  • Odstawić leki fotouczulające,
  • Ogolić skórę jednorazową maszynką,
  • Zachować abstynencję alkoholową przez minimum dobę przed zabiegiem,
  • Dużo pić wody i zadbać o nawodnienie.

  Laserowe zamykanie naczynek Szczecin – przebieg zabiegu

  Po oczyszczeniu skóry w miejscu poddawanym działaniu lasera, lekarz zakłada Pacjentowi specjalne gogle, które chronią wzrok przed szkodliwym promieniowaniem wiązki laserowej. Zabieg jest bezbolesny, przy czym możliwy jest odczuwany dyskomfort w formie szczypania lub kłucia. Warto jednak dodać, że istnieje możliwość skorzystania z preparatu znieczulającego.

  Czas zabiegu oscyluje w granicach 30minut. Procedura polega na przyłożeniu głowicy lasera do miejsca, w którym naczynka są rozszerzone.

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy Szczecin – efekty

  Normalną reakcją organizmu po zabiegu jest zaczerwienienie skóry. Możliwy jest również obrzęk. Warto dodać, że zmiany te znikają w ciągu dwóch dni. Same naczynka przestają być widoczne maksymalnie w ciągu trzech tygodni po ingerencji lekarza. Na początku zaczynają ciemnieć, po czym bledną. Jeżeli problem z pękającymi naczynkami jest duży, lekarz najprawdopodobniej zleci serię zabiegów, zwykle od 3 do 6 powtórzeń, wykonywane w odstępach 3-4 tygodniowych.

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy Szczecin – ile czasu trwa zabieg?

  Mimo, iż podaje się 30 minut jako czas zabiegowy, to jednak należy mieć na uwadze, że jest to szacunkowy czas. W niektórych przypadkach zabieg może trwać zarówno dłużej lub krócej – wszystko zależy od wielkości obszaru poddawanego działaniu urządzenia laserowego. Czasami, szczególnie w przypadkach niewielkich naczynek, wystarczające może okazać się już piętnastominutowe działanie. Z kolei większe partie leczonego ciała mogą wymagać dłuższej ingerencji, sięgającej nawet sześćdziesięciu minut.

  Laserowe usuwanie naczynek na twarzy Szczecin – zalecenia po zabiegu

  Po można wrócić do swoich codziennych aktywności, przy czym priorytetem dla Pacjenta powinno być przestrzeganie wszelkich zaleceń pozabiegowych. Należy przestrzegać zasad ochrony skóry przed promieniami słońca, unikania sauny, stosowania kremów z wysokim filtrem, a także ograniczenia wysiłku fizycznego przez minimum 3 tygodnie po zabiegu. Na pewien czas należy również zrezygnować z wykonywania peelingów, a także odstawić drażniące kosmetyki. Z samą skórą należy obchodzić się delikatnie, nie drażnić jej, ani nie szorować. Po wygojeniu się miejsca zabiegowego warto zacząć regularnie stosować kremy dedykowane skórze naczynkowej.

  Laserowe zamykanie naczynek Szczecin – skutki uboczne

  Każde działanie medyczne, w tym również tak bezpieczna procedura jak laserowe zamykanie i usuwanie naczynek, może wiązać się z powstanie pewnych powikłań. Na szczęście zdarzają się one bardzo sporadycznie i mają charakter czasowy. Tym samym znikają po upływie kilku dni. Do najczęściej pojawiających się powikłań po zabiegu laserowego usuwania popękanych naczynek zalicza się:

  • Naruszenie ciągłości skóry – objawem takiego stanu rzeczy jest powstanie strupów i pęcherzów. Ich gojenie się zwykle zajmuje kilka dni,
  • Zasinienie i zaczerwienienie skóry wokół miejsca poddawanego działaniu lasera – jest to najczęściej pojawiający się skutek uboczny, który ustępuje w ciągu kilku dni,
  • Pojawienie się przebarwień lub odbarwień skóry – ryzyko pojawienia się powikłania jest najwyższe u osób opalonych lub z ciemną karnacją,
  • Infekcje skóry.
  Laserowe usuwanie naczynek polega na ich obkurczeniu oraz zamknięciu za pomocą odpowiedniej wiązki laserowej. Nasz gabinet wykorzystuje od tego typu zabiegów tylko sprzęt najwyższej jakości, dający gwarancję skuteczności przeprowadzonego zabiegu w atrakcyjnej cenie.

  Cennik

  Zamykanie naczynek Cena
  Laserowe usuwanie naczynek od 200,00 zł
  Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Twarz (cała) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  • wady naczyń tętniczych oraz żylnych,
  • naczyniaki włośniczkowe,
  • naczyniaki krwionośne,
  • rumień utrwalony,
  • naczyniaki starcze, rubinowe czy gwiaździste.
  3. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  • okres ciąży i laktacji,
  • podrażniona skóra,
  • świeża opalenizna,
  • cukrzyca, epilepcja,
  • stosowanie leków i ziół fotouczulających,
  • choroby skóry – bielactwo, łuszczyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.
  5. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
  • okres ciąży i laktacji,
  • podrażniona skóra,
  • świeża opalenizna,
  • cukrzyca, epilepcja,
  • stosowanie leków i ziół fotouczulających,
  • choroby skóry – bielactwo, łuszczyca,
  • zaburzenia krzepliwości krwi.
  7. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Przed laserowym zamykaniem naczynek należy zadbać, by skóra nie była uszkodzona oraz podrażniona, nie należy zatem się opalać czy stosować peelingów. Należy odstawić leki rozrzedzające krew oraz leki fotouczulające. Nie należy stosować kremów z retinolem oraz witaminą C, a dzień przed planowanym zabiegiem należy bezwzględnie odstawić napoje alkoholowe.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego zamykania naczynek w Szczecinie to koszt od 200zł.
  2. Czy zabieg jest bolesny? +
  Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym, może wystąpić uczucie dyskomfortu, związane z ciepłem emitowanym przez wiązkę laserową.
  4. Jakie są powody powstawania naczynek i pajączków? +
  Najczęstszymi powodami powstawania naczynek są zmiany hormonalne i krążeniowe oraz nadwrażliwość skóry. Zdarza się również, że naczynka i pajączki powstają na naszym ciele ze względu na uwarunkowania genetyczne.
  6. Jakie są efekty zabiegu laserowego usuwania naczynek? +
  Laserowe zamykanie naczynek całkowicie zamyka rozszerzone naczynka, zmniejsza rumień oraz trądzik różowaty. Redukuje również naczyniaki i zmniejsza przebarwienia. Laserowe zabiegi poprawiają również ogólną kondycję naszej skóry – staje się ona jędrniejsza oraz odmłodzona.
  8. Jaki jest czas trwania zabiegu? +
  Laserowe leczenie naczynek to zabieg, który trwa od pół godziny do półtorej godziny, w zależności od powierzchni, na jakiej jest on przeprowadzany.