+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 70-467 Szczecin Cennik
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków
  • Laserowe usuwanie żylaków Szczecin - cena od 3500zł

    Laserowe usuwanie żylaków jest to metoda bezpieczna, nie wymagająca hospitalizacji i umożliwiająca szybki powrót do zdrowia. Jest to zabieg bardzo skuteczny, który pozwala na wyleczenie niemal 100% przypadków

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin – przyczyny powstawania żylaków

    Żylaki mają kilka podłoży powstawania. Duże znaczenie mają czynniki genetyczne, jednak dla dużej grupy Pacjentów stanowią one problem nabyty, np. poprzez pasywny tryb życia z niewielką dawką ruchu., co prowadzi do nadwagi, a w konsekwencji do otyłości. Brak aktywności to plaga współczesnych czasów: praca siedząca lub stojąca jedynie pogarszają sytuację. Do tego należy dodać noszenie butów na obcasie, zaawansowany wiek, przejście przez operacje w przeszłości, a także ciążę i ciężki poród. Wszystkie te czynniki są przyczynami powstawania żylaków nóg. Ich konsekwencją jest utrudnienie odpływu krwi z naczyń krwionośnych kończyn dolnych. Przykładem może być tutaj mechaniczny ucisk tkanki tłuszczowej ulokowanej w obrębie brzucha na część górną uda. Sprawę powstawania żylaków komplikują niektóre zachowania, zwyczaje i nawyki danej osoby. Na przykład codzienne długie, gorące kąpiele, częste plażowanie, korzystanie z solarium, czy też noszenie obcisłej odzieży również stanowią czynnik rozwoju choroby żył. Dodatkowo przyjmowanie poszczególnych leków, np. hormonalnych zwiększa ryzyko powstawania żylaków, podobnie jak urazy kończyn.

    Nieleczone żylaki często prowadzą do poważnych komplikacji, takich jak owrzodzeniażylnych podudzi, zakrzepowe zapalenie żył czy też zatorowość płucna.

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin – stopnie zaawansowania niewydolności żylnej

    W literaturze medycznej wyszczególnia się sześć stopni zaawansowania choroby niewydolności żylnej, której efektem są nieestetyczne żylaki. Tak naprawdę stanowią one cechę charakterystyczną drugiego etapu chorobowego, a mimo to są naprawdę groźne dla zdrowia. Lista stopni zaawansowania choroby jest następująca:

    • Pajączki żylne – pojawiają się one ze względu na poszerzony splot żylny i stanowią grupę poszerzonych naczyń żylnych, ulokowanych płytko w skórze. Pajączki są bardziej problemem natury estetycznej, przy czym mogą wywoływać ból, obrzęk, czy też odczucie wzmożonego ciepła kończyny. Niekiedy z ich powodu powstaje stan zapalny.
    • Żylaki – charakteryzują się uczuciem ciężkości nóg, a także przepełnienie łydek krwią. Typowe są również obrzęki, szczególnie w godzinach popołudniowych i wieczornych w okolicy kostek. Z kolei w nocy często pojawiają się skurcze naczyń krwionośnych i uczucie niespokojnych nóg.
    • Obrzęki kończyn dolnych, które współistnieją z żylakami. Wywołują one znaczne odczucia bólowe,
    • Zmiany troficzne – np. przebarwienia skórne, stwardnienie skóry oraz tkanki podskórnej, wypryski,
    • Zagojone owrzodzenia podudzi,
    • Czynne owrzodzenia żylne podudzi.

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin - na czym polega usuwanie żylaków za pomocą lasera?

    Żylaki z powodzeniem można usunąć laserem, dzięki któremu lekarz manipulujący urządzeniem zamyka uszkodzoną żyłę. W takim działaniu stosuje się emitowaną energię światła laserowego. Zanim jednak dana osoba będzie mogła bezpiecznie przejść przez zabieg, lekarz kieruje ją na badanie USG dopplerowskie. W ten sposób precyzyjnie lokalizuje się miejsce problemu, a także diagnozuje stopień uszkodzenia układu żylnego....

    Kiedy żyły zaplanowane do wyeksponowanie na zdrowotne działanie lasera są już oznaczone, lekarz podaje Pacjentowi znieczulenie miejscowe, dzięki któremu znacznie zmniejszają się odczucia bólowe i ogólny dyskomfort. Następnie do żyły wprowadza się specjalistyczny cewnik zawierający w sobie światłowód. Działanie to wymaga dużej precyzji i dokładności. Z tego powodu lekarz prowadzi niniejszą czynność jedynie pod kontrolą USG. Emitowana przez urządzenie laserowe energia zostaje zaabsorbowana przez hemoglobinę. Efektem takiego działania jest doprowadzenie do celowo wywołanego cieplnego uszkodzenia w środku powierzchni żylnej. W ten sposób lekarz doprowadza do jej obkurczenia, a następnie zostaje ona całkowicie zamknięta. Kiedy zabieg zostaje zakończony, na nodze Pacjenta zakłada się specjalną pończochę uciskową, którą zaleca się nosić przez minimum kilka dni. Sama procedura zabiegowa jest stosunkowo krótka, a dużym jej atutem jest bezkrwawość działań, dzięki czemu nie dochodzi do przerwania powłoki skórnej. Tym samym przy laserowym usuwaniu żylaków nie ma konieczności zakładania szwów.

    Mimo, iż inwazyjność usuwania żylaków za pomocą lasera jest oceniana jako niska, to jednak dla własnego dobra i bezpieczeństwa warto wybrać renomowaną, sprawdzoną placówkę medyczną, gdzie Pacjent będzie mieć gwarancję odpowiedniej opieki medycznej najwyższej klasy specjalistów.

    Na terenie Szczecina zabieg można wykonać w naszym gabinecie. Naszym atutem jest posiadanie na wyposażeniu nowoczesnego zaplecza diagnostycznego. Nowoczesny sprzęt znanych i renomowanych firm połączony z doświadczeniem i wiedzą lekarzy sprawia, że laserowe usuwanie żylaków staje się szybkim, bezpiecznym, mało inwazyjnym, bezbolesnym i całkowicie komfortowym działaniem na rzecz Pacjenta. Nasi pracownicy każdego dnia robią wszystko co w ich mocy, aby jakość świadczonych usług znajdowała się na najwyższym poziomie.

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin – przeciwwskazania do zabiegu

    Mimo swoich licznych atutów i wysokiego poziomu bezpieczeństwa, laserowe usuwanie żylaków niestety nie jest przeznaczone dla każdego Pacjenta, który zmaga się z chorobą żył. Istnieje konieczność wcześniejszego wykluczenia przeciwwskazań zabiegowych przez lekarza. Jest nim infekcja, zaawansowana miażdżyca tętnic obwodowych, zmiany zakrzepowo-zatorowe, zakrzepy, zrosty, niewydolność serca lub niewydolność płuc.

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin – zalety zabiegu

    Wśród licznych zalet zabiegu Pacjenci najczęściej wymieniają następujące cechy:

    • Brak konieczności nacinania skóry, dzięki czemu po zabiegu nie pojawiają się blizny pooperacyjne,
    • Podawanie znieczulenia miejscowego,
    • Możliwość szybkiego powrotu do codziennej aktywności – tuż po samym zabiegu Pacjent może chodzić,
    • Niskie ryzyko wystąpienia powikłań,
    • Wysoka skuteczność.

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin - czy zabieg jest bezpieczny?

    Zabiegi laserowe stanowią idealną alternatywę dla typowo chirurgicznych procedur. Są one znacznie mniej inwazyjne. Niemniej jednak w dalszym ciągu jest to pewna forma ingerencji w ludzkie ciało, a tym samym nadal istnieje ryzyko pojawienia się pewnych komplikacji. Szanse te są dość małe, jednak całkowicie realne, a same powikłania mało poważne. Po zabiegu Pacjent może mieć uczucie zesztywnienia. Na skórze może być widoczny obrzęk i zasinienie.

    Laserowe usuwanie żylaków Szczecin - jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

    Laserowe usuwanie żylaków pozwala Pacjentowi na szybki powrót do codzienności tuż po samym zabiegu. Lekarze jednak podają, że dla własnego dobra warto wstrzymać się od nadmiernego wysiłku fizycznego. Znaczna większość Pacjentów nie skarży się jednak na żaden ból, aczkolwiek mogą odczuwać dyskomfort. Konieczne jest noszenie uciskowej odzieży lub opatrunku. Należy go zdejmować wg zaleceń lekarza. W przypadku zabiegu z zastosowaniem lasera nie zaleca się noszenia obuwia na wysokich obcasach. Kilka pierwszych tygodni po zabiegu jest kluczowe dla poprawnego przebiegu procesu gojenia się i z tego powodu należy zwrócić uwagę na:

    • Zrezygnowanie z nadmiernej aktywności fizycznej,
    • Unikanie ekspozycji ciała na działanie promieni słonecznych, jak i również wysokich temperatur,
    • Obowiązkowo należy zakładać na noc specjalne opatrunki uciskowe, odzież lub rajstopy, które zalecił lekarz,
    • Udać się na wizytę kontrolną.

    Zadbanie o wszystkie powyższe komponenty znacząco poprawiają bezpieczeństwo Pacjenta po zabiegu minimalizując ryzyko wystąpienia potencjalnych powikłań. Zdarza się, że osoby, które zaniedbały proces rekonwalescencji doznały nawrotu żylaków na innych żyłach. Warto dodać, że laserowe usuwanie żylaków ma wiele autów, w tym fakt, iż po zabiegu nie pozostają na skórze Pacjenta żadne ślady i blizny. Z tego powodu warto skorzystać z doświadczenia i wiedzy specjalistów z naszego gabinetu.

    Laserowe usuwanie żylaków jest bezbolesną i skuteczną metodą pozbycia się tego nieestetycznego problemu. Nasi lekarze specjaliści dbają o najwyższy komfort oraz bezpieczeństwa każdego z naszych pacjentów w korzystnej cenie.

    Cennik

    Flebologia Cena
    Laserowe leczenie żylaków od 3500,00 zł
    Skleroterapia żylaków od 300,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Jakie są główne zalety zabiegów laserowych? +
    Do głównych zalet laserowego usuwania żylaków należą:
    • bardzo wysoka skuteczność,
    • bezbolesność zabiegu, dzięki znieczuleniu miejscowemu,
    • niskie ryzyko powikłań w porównaniu do tradycyjnej metody,
    • krótki czas trwania zabiegu,
    • krótki okres rekonwalescencji po zabiegu.
    3. Jakie są główne wskazania do zastosowania lasera w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych? +
    • usunięcie dużych żył pniowych,
    • likwidacja niewydolnych pni głównych oraz bocznic,
    • zamknięcie żylaków nawrotowych,
    • zamykanie niewydolnych perforatorów na podudziach oraz udach.
    5. Czy zabieg laserowy jest skuteczniejszy od echoskleroterapii? +
    Laserowe leczenie żylaków to zabieg o niezwykle wysokiej skuteczności, bo aż 95-96%. Jest to zabieg jednorazowy, przy czym klasyczna echoskleroterapia wymaga powtórzenia zabiegu około 2-3 razy, by uzyskać zadowalające efekty.
    7. Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
    Przeciwwskazania do wykonania laserowego leczenia żylaków to:
    • ciąża,
    • żylna choroba zakrzepowo-zatorowa,
    • ogólny zły stan zdrowia pacjenta,
    • zaawansowana miażdżyca tętnic kończyn dolnych.
    9. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego usuwania żylaków w Szczecinie to 3500zł.
    2. Jak postępować po zabiegu? +
    Po wykonaniu laserowego leczenia żylaków, należy obowiązkowo nosić opatrunki oraz odzież uciskową przez minimum tydzień. Po tym czasie lekarz zmienia opatrunek oraz nakłuwa podeszłe krwią miejsca – jeśli wystąpiły.
    4. Jakie żylaki nadają się do leczenia laserowego? +
    Najlepsze efekty uzyskuje się podczas leczenia żył odpiszczelowych oraz odstrzałkowych. Skuteczność zabiegu zależy od stanu żył i ich krętości – im bardziej poskręcane, tym większe prawdopodobieństwo, że nie będzie mogło się wyleczyć ich całkowicie.
    6. Jakie badania laboratoryjne należy wykonać przed zabiegiem laserowym ELVeS 1470 nm? +
    • poziom kreatyniny,
    • grupa krwi wraz z odczynnikiem Rh,
    • morfologia z rozmazem,
    • krzepliwość krwi,
    • poziom glukozy na czczo,
    • elektrolity.
    8. Jakie są przyczyny powstawania żylaków? +
    Przyczyną powstawania żylaków jest niewydolność zastawkowa żył, która może być wrodzona lub nabyta. Czynnikami wrodzonymi nazywamy wszelkie predyspozycje genetyczne, natomiast czynniki nabyte to przede wszystkim siedzący tryb życia, brak ruchu, nieprawidłowa dieta, nadwaga i otyłość, wady postawy.