+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Monte Cassino 24, 70-467 Szczecin Cennik
  • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
  • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
  • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
  • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Szczecin cena 250zł

    Chirurgiczne usuwanie pieprzyków, znamion i zmian skórnych jest zabiegiem pozwalającym wykluczyć istnienie nowotworu skóry, np. czerniaka.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Szczecin

    Chirurgiczne usuwanie pieprzyków i zmian skórnych Szczecin – kwalifikacje do zabiegu

    Chirurgiczne usuwanie pieprzyków i zmian skórnych jest zabiegiem, który wykonuje się w przypadku:

    • Znamion barwnikowych płaskich – mają one postać okrągłych lub owalnych plam na skórze mieszczących się w spektrum koloru od jasnobrązowego do czarnobrązowego i przyjmując przy tym nieregularny kształt,
    • Znamion barwnikowych brodawkujących–charakteryzują się występowaniem drobnych guzów w okolicy plamy barwnikowej. Pojawiają się w większości na tułowiu, a ich rozmiary osiągają nawet kilkanaście centymetrów średnicy,
    • Znamion komórkowych – mają postać cielistego albo jasnobrązowego guza. Zazwyczaj widoczne są na twarzy, szyi, karku. Na tułowiu pojawiają się sporadycznie,
    • Znamion barwnikowych wrodzonych – mogą mieć zarówno kilka milimetrów, jak i być olbrzymie. Pojawiają się już w chwili urodzin i zajmują niemalże całą powierzchnię ciała,
    • Znamion barwnikowych owłosionych – są to znamiona wrodzone, przy czym dodatkowo pokryte są włosami,
    • Znamion barwnikowych atypowych –zaczynają być widoczne od okresu dojrzewania lub pojawić się później. Ich cechą charakterystyczną jest wielkość powyżej 1cm i przyjmują nieregularny kształt, brzeg lub posiadają nierównomiernie rozmieszczony barwnik. Mogą występować pojedynczo lub tworzyć grupy – mowa tu o tzw. zespole znamion dysplastycznych.
    Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

    Zazwyczaj chirurgiczne wycięcie stosuje się przy znamionach barwnikowych atypowych, znamionach wrodzonych oraz wrodzonych owłosionych, ponieważ wykazują największe ryzyko przekształcenia się w postać nowotworu złośliwego, takiego jak czerniak. W zależności od wielkości zmiany, prawdopodobieństwo szacowane jest od 2 do 30%. Warto jednak dodać, że usunąć można inne zmiany, np. popularne pieprzyki, które lokują się w miejscach, gdzie stale są drażnione przez ubranie, biżuterię lub znajdują się w zgięciach.

    Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Szczecin – jak się przygotować?

    Jak sama nazwa wskazuje, za przeprowadzenie chirurgicznego usunięcia zmian skórnych odpowiedzialny jest lekarz chirurgii. Nasi Pacjenci mają zagwarantowaną opiekę najwyższej klasy specjalistów, którzy dokładają wszelkich starań, aby ingerencja w ciało Pacjenta była jak najbardziej bezbolesna, komfortowa i szybka. Warto jednak zastanowić się w jaki sposób odpowiednio przygotować się do zabiegu....

    Fundamentem bezpieczeństwa i optymalnych efektów jest prawidłowo przeprowadzenie wywiadu medycznego i badań potencjalnego Pacjenta przez lekarza.Konsultacja medyczna z naszymi specjalistami jest zawsze szczegółowa i dla własnego dobra należy całkowicie szczerze odpowiadać na wszelkie zadawane pytania. W przypadku zatajenia jakichkolwiek informacji medycznych może skutkować niepowodzeniem zabiegu oraz poważnymi powikłaniami, szczególnie jeżeli Pacjent ukryje istnienie poszczególnych chorób uznawanych za przeciwwskazanie zabiegowe.

    Przygotowanie ciała i skóry do zabiegu nie jest skomplikowane ani czasochłonne. Ważne, aby obszar ingerencji lekarskiej był czysty. Mimo, iż przed procedurą zabiegową lekarz ma obowiązek oczyścić dokładnie skórę, a następnie ją zdezynfekować, to jednak dla własnego komfortu i dobrego samopoczucia warto zadbać o higienę. Warto także zadbać o depilację jednorazową maszynką. Stosując się do powyższych zaleceń Pacjent oszczędza zarówno sobie, jak i personelowi medycznemu niepotrzebnego stresu, a także oszczędza czas na wykonywanie dodatkowych czynności. Czasami zdarza się tak, że w przypadku nieodpowiedniego przygotowania lekarz odmawia wykonania zabiegu w danym terminie i przekłada go na inny dzień.

    Chirurgiczne usuwanie pieprzyka Szczecin – przebieg zabiegu

    Chirurgiczne usuwanie pieprzyka wykonuje się po wcześniejszym podaniu znieczulenia miejscowego, dzięki czemu cała procedura jest całkowicie bezbolesna.Działanie lekarza opiera się na wycięciu zmiany z zachowaniem 1mm marginesu zdrowej tkanki. Następnie powstałą ranę zaszywa się szwami i zabezpiecza opatrunkiem. Należy go zdjąć po upływie od 7 do 14 dni. Często po zabiegu Pacjenci wskazują na lekkie odczucia bólowe w obrębie miejsca zabiegowego. Po wygojeniu się rany na skórze powstaje niewielka blizna. Na początku jest ona dość widoczna, jednak z czasem obkurcza się i rozjaśnia, dzięki czemu zdecydowanie mniej rzuca się w oczy, niż ówczesne znamię. Warto pamiętać, że w ciągu pierwszych kilku dni po zabiegu nie należy moczyć rany, ani jej rozciągać, a sam wygląd blizny można skorygować laserem frakcyjnym, nie wcześniej jednak niż dwa tygodnie po zdjęciu szwów. Aby uniknąć przebarwień skórnych należy zrezygnować z opalania przez minimum pół roku od dnia wykonania zabiegu....

    >

    Dużym atutem wycięcia zmiany jest możliwość oddania wycinka do badań histopatologicznych, które pozwolą jednoznacznie określić charakter zmiany, wskazując lub wykluczając zmiany nowotworowe. Potrzebę wykonania takiego badania wskazuje lekarz prowadzący.

    Należy jednak liczyć się z tym, że niekiedy usunięte znamiona odrastają. W takim przypadku zabieg warto powtórzyć.

    Chirurgiczne usuwanie pieprzyków i zmian skórnych Szczecin – przeciwwskazania do zabiegu

    Nie ma zbyt wielu przeciwwskazań wykluczających z możliwości odbycia zabiegu chirurgicznego usuwania pieprzyków i zmian skórnych, jednak jak przy każdym zabiegu, dla własnego dobra i bezpieczeństwa należy sprawdzić ich obecność. Jest to o tyle ważne, że mogą spowodować pogorszenie stanu zdrowia Pacjenta po zabiegu lub niemożliwa będzie jego bezpieczna rekonwalescencja.

    Do najważniejszych przeciwwskazań należą:

    • Posiadanie aktywnych infekcji,
    • Wykazywanie zaburzeń krzepliwości krwi,
    • Poszczególne choroby przewlekłe, np. zaburzenia metaboliczne, choroby sercowo-naczyniowe, choroby zakaźne, choroby wątroby i nerek, zakrzepica, zatorowość, choroby nowotworowe, choroby skóry,
    • Zażywanie doustnych retinoidów,
    • Wykazywanie skłonności do powstawania blizn przerosłych i bliznowców,
    • Wykazywanie skłonności do narmiernego krwawienia,
    • Okres ciąży, połogu lub laktacji.

    Tym samym, okolica zabiegowa musi być nie tylko czysta i odkażona, ale przede wszystkim zdrowa. W przypadku zażywania leków rozrzedzających krew należy je odstawić, ponieważ zaburzą one proces gojenia się powstałej rany.

    Chirurgiczne usuwanie pieprzyka Szczecin cena

    Koszt, jaki ponosi Pacjent za chirurgiczne usunięcie znamienia jest ustalana indywidualnie, przy czym zwykle jest mniej więcej zbliżona do cen w innych miejscowościach. Głównym determinantem wysokości ceny jest lokalizacja pieprzyka. Warto mieć na uwadze, że cena zabiegu ustalana jest wspólnie z lekarzem podczas wizyty wstępnej.

    Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Szczecin- postępowanie po zabiegu

    Po chirurgicznym usuwaniu znamion skórnych blizna wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Bardzo ważna jest tutaj odpowiednia higiena, ponieważ w przeciwnym razie może dojść do zakażenia. Z tego powodu ranę należy codziennie myć i odkażać antyseptykiem, a także zmieniać opatrunek na jałowy. W przypadku zaobserwowania jakichkolwiek niepokojących objawów lub nieprawidłowości należy jak najszybciej skonsultować się z lekarzem. Prawidłowo przebiegający proces gojenia się rany łącznie z powstaniem blizny zajmuje około trzech tygodni. W przypadku zastosowania szwów nierozpuszczalnych konieczne będzie ich późniejsze zdjęcie. Wizyta kontrolna po zabiegu jest również momentem oceniania przez lekarza stany rany łącznie z postępem procesu rekonwalescencji.

    Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych przeprowadza się, gdy zmiana wydaje się podejrzana lub boli, swędzi czy często jest podrażniana. Po przeprowadzeniu zabiegu w naszym profesjonalnych gabinecie będziesz miał pewność, że problem zniknie raz na zawsze. Proponowane przez nas ceny zabiegów są przyjazne dla każdego Klienta.

    Cennik

    Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Cena
    Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
    Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – ciało 250,00 zł
    Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – twarz, szyja, glowa 500,00 zł
    Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
    Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
    Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – ciało 250,00 zł
    Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
    Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
    Badanie histopatologiczne, cena za jeden bloczek (z wyłączeniem badania hematoonkologicznego materiałów z tkanki kostnej pobieranych w trepanobiopsji, które są wyceniane odrębnie) 60,00 zł
    Dodatkowe barwienie histochemiczne, cena za każde dodatkowe barwienie poza standardowym (H+E) z oceną patomorfologa specjalisty 60,00 zł
    Badanie immunohistochemiczne, cena za jeden odczyn z użyciem jednego przeciwciała z oceną patomorfologa specjalisty 100,00 zł
    Badanie immunohistochemiczne HER2, cena za jedno badanie z oceną patomorfologa specjalisty 120,00 zł

    W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    Jak długo trwa zabieg usuwania znamion? +
    Jest to kwestia indywidualna, zależna od wielkości, ilości, głębokości zmian łącznie z poziomem skomplikowania zabiegu, przy czym standardowo jest to około 20-30 minut.
    Jak długo trzeba nosić szwy? Jak długo goi się rana? +
    Szwy nierozpuszczalne zdejmowane są około 7 dni po zabiegu, jednak jest to zależne od decyzji lekarza. Sama rana goi się dość krótko.
    Czego należy unikać po wykonaniu zabiegu? +
    Po przeprowadzonym zabiegu należy unikać długich kąpieli, wizyt na basenie oraz opalania na słońcu czy w solarium.
    Jakie znamiona można usunąć chirurgicznie? +
    Do chirurgicznego usunięcia zmian kwalifikują się:
    • włókniaki,
    • zmiany barwnikowe, czyli pieprzyki,
    • kaszaki,
    • brodawki oraz kurzajki,
    • zmiany nowotworowe takie jak czerniak.
    Jaka jest cena zabiegu? +
    Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych w Szczecinie to koszt od 250zł.
    Jakie są efekty zabiegu? +
    Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych pozwala na pozbycie się niechcianych znamion. Pozwala również na wycięcie tych zmian skórnych, które mogą świadczyć o tworzącym się czerniaku. Tego typu zmiany poddawane są badaniom histopatologicznym, by móc ocenić czy zmiana wskazuje na nowotwór.
    Jak uniknąć blizny po usuwaniu znamienia? +
    Przede wszystkim należy przestrzegać wszystkich zaleceń, które przekazał lekarz po usunięciu zmiany. Warto wspomagać gojenie rany poprzez stosowanie preparatów zawierających alantoinę czy heparynę.
    Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
    Jeżeli lekarz ma jakiekolwiek wątpliwości podczas wywiadu z pacjentem, może zlecić wykonanie badań dodatkowych, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Poza dodatkowymi badaniami należy również zadbać o to, aby skóra w miejscu wykonywania zabiegu była pozbawiona włosów i wszelkich podrażnień.
    Jakie są przeciwwskazania do zabiegu? +
    Wszelkie przeciwwskazania konsultowane są z lekarzem na wizycie wstępnej, przy czym najczęściej odradza się wykonanie zabiegu na skutek:
    • Posiadania tendencji do powstawania bliznowców,
    • Posiadanie zaburzeń krzepliwości krwi.